LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

Letní pohoda s prémiovými šumivými víny

Prosluněné horké letní dny si říkají o lahodné osvěžení kvalitním šumivým vínem. Vychutnejte si nezapomenutelné chvíle s nachlazeným proseccem z dílny moderního vinařství San Venanzio či elegantní tradiční španělskou cavou Codorníu.

Nezapomenutelné letní chvíle strávené s přáteli vhodně doplní prémiové šumivé víno. Jemné perlení vás vždy příjemně osvěží. Krása šumivých vín je v tom, že se hodí jako aperitiv i na samostatné pití. Stejně tak se dají skvěle párovat s asijskou kuchyní, sushi, bezmasými jídly či se výborně hodí k rybám. Ať už sáhnete po cavě z tradičního katalánského vinařství Codorníu, jehož historie sahá až do roku 1551, nebo italském proseccu z moderního vinařství San Venanzio, nešlápnete vedle.

Anna de Codorníu Love

Zamilovaná edice elegantní španělské cavy Anna de Codorníu Love pochází z vyhlášeného vinařství Codorníu. Zamilovaná edice vznikla pro užití si nezapomenutelných momentů a pro vyjádření lásky. Kromě romantických chvil se tato zamilovaná edice skvěle hodí i na svatební hostiny. Jejího svěžího perzistentního perlení je dosaženo díky trpělivému 15měsíčnímu kvašení v lahvi. Ve vůni vás potěší svěží výrazné aroma citrusů, tropických plodů a briošky. Svěží chuť se snoubí se střední komplexitou a výraznou ovocností. Toto suché víno si vychutnávejte nachlazené na 8 ­°C.

Edici Anna de Codorníu Love pořídíte na www.1er.cz za cenu 430 Kč.

Cava Mediterrania

Ať už se rozhodnete strávit léto kdekoliv, cava Mediterrania vás svou svěží a aromatickou chutí přenese do slunného Středomoří. Osvěžující, energické a elegantní šumivé víno je vynikajícím doplňkem horkých letních večerů. Minerální tóny skvěle doplňují svěží ovocnou chuť snoubící se s voňavými olivami a středomořskými bylinkami. Díky středně lehké suché chuti je víno příjemně svěží. Kromě tmavší barvy ho zdobí i jeho speciální balení.

Svěží středomořskou edici Cava Mediterrania zakoupíte na www.1er.cz za cenu 269 Kč.

Prosecco di Valdobbiadene Extra Dry DOCG

Toto svěží extra suché prosecco se vyznačuje jemným perlením a středním ovocným aroma hrušky a bílých květů, jako jsou jasmín či akát. Krásná světlá barva skvěle podtrhuje eleganci tohoto prosecca. Díky lehké stopě zbytkového cukru, a tedy jemně nasládlé chuti je víno svěží a zároveň příjemně vyvážené.

Lahodné italské Prosecco di Valdobbiadene Extra Dry DOCG pořídíte na www.1er.cz za cenu 315 Kč.

Prosecco di Valdobbiadene Brut

Oblíbené italské šumivé víno prosecco v podání vinařství San Venanzio se skvěle hodí do horkých letních dnů. Moderní boloňské vinařství jde za prémiovou kvalitou. Označení DOCG, jímž se toto víno může pyšnit, je nejvyšším stupněm garance původu hroznů ve slunné Itálii. Slámově žlutá barva tohoto lahodného prosecca podtrhuje aromatickou vůni jablek a hrušek. Díky střední ovocnosti je toto suché víno velmi osvěžující.

Svěží italské Prosecco di Valdobbiadene Brut zakoupíte na www.1er.cz za cenu 315 Kč.

Vína si můžete vyzvednout či zakoupit i v nové kamenné prodejně Premier Wines & Spirits Gallery na adrese Pobřežní 42, Praha 8.