LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

Jak často nakupovat oblečení

Myslíte si, že máte v šatníku dost oblečení nebo byste jej potřebovali obměnit a nakoupit nové kousky? Zjistěte, jak poznat, kdy je čas vydat se na nákup. Využít můžete kamenné obchody nebo pohodlné online nákupy, které zvládnete i ze svého domova.

Pravidelná obměna šatníku

Nemusíte měnit svůj styl oblékání a obměňovat šatník každý rok, myslete však na to, že jednou za čas si vaše šatní skříň zaslouží opravdu důkladné „provětrání“. Obměňte šatník vždy, když zhubnete a podaří se vám váhu udržet, to stejné platí i v situaci, kdy přiberete a váha vám dlouho zůstává neměnná. Je zbytečné mít v šatníku oblečení, které je vám malé nebo velké a stejně jej nenosíte.

Kousky, které vydrží

Snažte se mít ve svém šatníku vždy nadčasové kousky, které vám vydrží. I když je móda vcelku proměnlivá a mnohdy se vrací i retro kousky, existují svršky těšící se dlouhé oblibě. Mezi takové patří například malé černé šaty, kožený křivák, dlouhý svetr kardigan nebo padnoucí džíny. Samostatnou kapitolou je pak dámské a pánské spodní prádlo, kdy mezi nejoblíbenější kousky patří dámské bavlněné kalhotky a pánské bavlněné trenýrky.

Kvalita nebo kvantita

V šatníku určitě vsaďte na kvalitu. Nemusíte mít plné skříně, když nebudete mít nic kvalitního, co se bude hodit, jak do práce, tak do města nebo třeba na výlet. Zaměřte se na menší množství oblečení, ale raději si připlaťte za kvalitní zpracování a dlouho životnost materiálů.

Na čem nešetřit

Rozhodně nešetřete na spodním prádle, které by mělo skvěle padnout. Jen tak bude vaše postava vypadat vyšší, štíhlejší a vy získáte i větší sebevědomí. Investujte také do kvalitní kabelky, ať už do práce nebo pro každodenní nošení. Nešetřete ani na obuvi, protože byste si špatně vybranými a nekvalitními botami zbytečně ničili nohy.

Kde a jak nakupovat

Pokud přemýšlíte, kde nakoupit své oblečení, tak máte hned několik možností. Můžete navštívit kamenný obchod a oblečení si zde vybrat přímo ze stojanů. Pro ty, kteří nemají rádi nakupování a raději chtějí oblečení zkoušet v pohodlí svého domova, je ideální nakupování přes internet. Vyberte si e-shop s oblečením nebo spodním prádlem, podívejte se na tabulku velikostí a již za pár dní můžete mít své vybrané kousky doma.

Zdroj foto: Andrie.cz, Pixabay.com