LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

Hliníkové systémy jsou trendem stavebnictví: Nabízí kvalitu i luxusní provedení

Ve stavebnictví jsou v posledních letech kladeny vysoké nároky nejen na kvalitu a použité materiály, ale i na ekologická řešení. Ta ovlivňují většinu nových staveb. Ať už jde o izolační vlastnosti spojené s energetickou náročností, nebo o životnost materiálů a výrobků, které se nemusí často měnit, čímž se zmenšuje uhlíková stopa dané výstavby. Nezapomíná se ani na snadno recyklovatelné materiály a dobré hospodaření s vodou, jako je použití dešťovky na splachování a zalévání, ani na další řešení, která výrazně snižují použití pitné vody v rámci celého výsledného projektu.

Stále častěji jsou využívány i solární systémy, jež u moderních staveb přispívají ke snižování energetické náročnosti. Důraz je kladen na čím dál větší energetickou soběstačnost budov, rezidenčních staveb i samostatných domů. Novou ekologickou formou u realizovaných staveb se stalo i ekologické ochlazování budov. Přírodní zelené terasy, fasády, střechy a další prvky jsou novým trendem a přímo snižují teplotu nejen samotné budovy, na které vznikají, ale i nejbližšího okolí.

U moderních budov se i přes veškeré ekologické trendy nesmí zapomínat na funkčnost a atraktivní design.

Trendy materiály zajišťují atraktivní a moderní design staveb

V současnosti se nejvíce používají materiály, jež jsou nejen kvalitní a funkční, ale i velmi trendy. Moderní stavby se vyznačují čistými liniemi a dokonalým provedením. K tomu, aby stavba vypadala luxusně, se stačí držet jednoduchých pravidel. Použijte následující kombinace materiálů: beton, kámen, dřevo, sklo a kovy. Podle posledních trendů je nejpoužívanějším kovem hliník. Ten dodává stavbě punc luxusu hned v několika rovinách…

Hliníková řešení – nepostradatelná součást moderních a luxusních staveb

Hliník je velmi atraktivní a oblíbený materiál moderních stavbařů. Jeho široké použití nabízí mnoho výhod. A to jak pro jeho technické vlastnosti, jako jsou pevnost a odolnost, tak i pro dobré izolační vlastnosti. Další výhodou je jeho kvalita, přesnost zpracování i nízká váha, díky které se s ním dobře manipuluje. Montáže hliníkových systémů jsou mnohem snadnější, což se podepisuje i na ceně montážních prací.

Použití hliníkových systémů je ideální hlavně v jejich široké škále možností, jako například u dveřních a okenních řešení, dále na fasádách, u rolet, ale i v interiérech či požárních systémech. Neexistuje na stavbách nic, čemu by hliník nedodal punc kvality a moderního designu. Hliník je prostě materiál, za který se vyplatí si trochu připlatit. Tato investice se vám rozhodně vrátí.

Hliníkové systémy značky Aluprof

Pokud chcete pro svoji stavbu dokonalá a kvalitní hliníková řešení, vyzkoušejte systémy ALUPROF. Ty se vyznačují inovativním a přesným provedením. Vyrábí se v Evropě za použití těch nejmodernějších technologií. Díky tomu si je oblíbili i ti nejnáročnější zákazníci, kteří oceňují jen tu nejlepší kvalitu, nejmodernější design a ekologický přínos. Systémy Aluprof si určitě zamilujete i vy!

Více informací o hliníkových systémech Aluprof naleznete na www.aluprof.eu/cz.

Zdroj foto: Aluprof.eu/cz