LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

Oslavte Den svatého Patrika s irskou whiskey The Dead Rabbit

Den svatého Patrika se nezadržitelně blíží a tradičně je spojován s kvalitním přípitkem v dobré společnosti. Pro milovníky kvalitního alkoholu je to svátek k oslavování všeho irského, včetně irské whiskey. Vychutnejte si na tento den whiskey The Dead Rabbit.

Den svatého Patrika se slaví hlavně v Irsku, ale také v USA, Kanadě, Austrálii a v poslední době získává velkou oblibu také v Evropě. Lidé vychází do ulic, baví se, tančí a popíjí. Pro tento svátek je typická zelená barva a v restauracích se podává mimo oblíbeného tmavého piva také irská whiskey. Tato dlouho očekávaná specialita je produktem proslulého stejnojmenného newyorského baru. Oceňovaný newyorský bar The Dead Rabbit, známý po celém světě, přišel s vlastní exkluzivní irskou whiskey stejného jména.

Název této whiskey i jejího mateřského podniku je inspirován pouličním gangem, který působil v New Yorku do poloviny 19. století. Samotná whiskey je pak vyváženým blendem irské jednosladové a obilné whiskey. Tento blend následně zrál po dobu pěti let v amerických dubových sudech po bourbonu. Poté whiskey dozrávala ještě ve speciálních malých sudech z panenského amerického dubu. Lehké aroma s tóny dubu a karamelu přechází v plnou chuť s dlouhým závěrem. V chuti převládá jemná vanilka s tóny fíku a muškátového oříšku. Závěr se vyznačuje kombinací vanilky a černého pepře. Whiskey The Dead Rabbit si vychutnejte na ledu, v koktejlu či v irské kávě.

Irskou whiskey The Dead Rabbit zakoupíte na www.1er.cz za cenu 970 Kč.

Zdroj foto: The Dead Rabbit Irish Whiskey, 1er.cz