LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

Tip: Jak na boj s odolnými skvrnami

Praní prádla je někdy opravdu pokročilá věda, protože ne všechny skvrny lze snadno odstranit. A tak se klasická domácí činnost může proměnit v pořádnou bojovku…

Existuje totiž celá řada nepříjemných skvrn, s nimiž si „klasické“ praní prostě neporadí. Pojďme se na to podívat trochu blíže.

Skvrny, které není radno podceňovat

Asi je známe každý – skvrny od kávy, ovoce, červeného vína, kečupu, hořčice, sójové omáčky, krve, trávy, plnicího pera a spousty dalších. Když se vám dostanou na oblečení nebo jiné textilie, často už nejdou jen tak lehce odstranit, pokud vůbec. A čím déle bude taková skvrna na oblečení zůstávat, tím hůře pak půjde dolů.

Čas je pro boj se skvrnami zásadní

Odstranit zaschlé skvrny není obvykle snadné. Důležitou roli v tomto procesu hraje hlavně čas. Čím dříve se totiž skvrny zbavíme, tím lépe pro ten či onen kus oblečení, který jsme takto potřísnili. Proces zasychání nebo zaprání totiž způsobuje, že nám nečistota proniká čím dál hlouběji do textilních vláken. A čím hlouběji se ve vláknech tímto způsobem „zafixuje“, tím menší je naděje, že půjde nakonec odstranit.

Redakční tip: Před samotným odstraněním skvrny namočte znečištěné místo do studené vody a přidejte buď speciální gel, nebo prášek na podporu odstranění skvrn.

Kvalitní prací prostředek je základ úspěchu

Hlavním prostředkem pro boj s odolnými skvrnami je prací prášek. Na jeho kvalitě opravdu záleží! Obyčejný prací prostředek vám totiž v boji s odolnými skvrnami až tak moc nepomůže. A tak se může stát, že i po vyprání bude skvrna pořád viditelná.

Řídit se můžete i spoustou „klasických lidových rad“, jak si poradit s různými skvrnami, ale za naši redakci se přikláníme k vyzkoušeným a osvědčeným značkám, jež jsou v průběhu produktového vývoje podrobovány řadě testů. Například nejlepší prací prášek z Německa seženete v odkazu na Myaustria.cz.

Proto doporučujeme kvalitní prací prostředky, podpůrné gely a prášky, jež nám pomohou skvrny odstranit již v rámci běžného procesu praní.

Dokonalá vůně prádla díky aviváži

Aby vaše prádlo bylo nejen čisté, ale i nádherně provoněné, používejte při praní i kvalitní aviváže. A stejně jako v případě pracích prášků, doporučujeme aviváže z Německa.

Vše potřebné pro dokonalé praní naleznete na Myaustria.cz.

Zdroj foto: Myaustria.cz, Pixabay.com