LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

Amundi Czech Ladies Challenge 14.6.2024 – 1. ROUND

Amundi Czech Ladies Challenge 2024 – 1. denČeská hráčka o ránu za prvním místem

Panorama Golf Resort v Kácově ode dneška hostí turnaj Amundi Czech Ladies Challenge v rámci druhé nejvyšší evropské ženské golfové túry – LET Access Series. Deštivé počasí posledních dnů se postaralo o sytě zelenou barevnost hřiště, která ale zároveň jasně říká, že trefovat fairway je důležitější než kdy jindy. Tím spíš, že areál se může pochlubit pevnými, náročně modelovanými greeny s rychlostí kolem jedenácti stop.

Amundi Czech Ladies Challenge 14.6.2024 - 1. ROUND

Kácov je dějištěm turnaje druhý rok, akce jako taková se koná již po osmé. Zatímco loňský ročník se potýkal s nepřízní počasí, která ohrozila kompletní odehrání turnaje a vynutila si řadu opatření, letošní ročník – alespoň to tak vypadá – si vybral problémy s bouřkou a vydatným deštěm už v průběhu čtvrtečního tréninkového kola a turnaje Pro-Am. Viditelně se to projevilo i na dosažených skóre.

Zatímco v loňském roce byla vítězka jako jediná na konci tříkolového klání v červených číslech, navíc jen o jedinou ránu, a skóre rovné paru stačilo na pomyslné stříbro, letos se dalo očekávat podstatně lepší skórování. Částečně se to potvrdilo hned první den. V průběhu úvodního kola měly hráčky ideální golfové počasí, teplotu kolem dvaceti stupňů, bez výraznějšího větru, ale přesto hřiště ukázalo zuby a některé účastnice s ním zápasily dosti bolestně.

V dopolední části programu velmi dobře zahrála v současnosti již domácí hráčka na Kácově, Amálie Tauer. První polovina kola byla dosti dramatická, kdy sekvenci náročných jamek čtyři, pět a šest v nejvyšší části devítky Forest prošla s rychlou ztrátou čtyř úderů – bogey, double bogey, bogey. Pak ale ukázala mimořádnou bojovnost a průběh hry zásadním způsobem obrátila. Zatímco po birdie na devítce byla stále ještě jednu ránu nad par, ve druhé polovině kola zapsala jediné bogey a čtyři birdie a posunula se na dělenou první příčku s Francouzkou Ariane Klotz na skóre minus dva. V této fázi, tj. kolem jedné hodiny odpoledne, byly v červených číslech pouze tři hráčky.

Amálie Tauer komentovala svůj výkon následovně: „Turnaj LET Access Series hraju potřetí, z toho podruhé na Kácově a musím říct, že se na něj vždycky těším. Podstatné asi je, že se snažím brát ho jako standardní součást sezóny a nedostávat sebe sama pod tlak – jít do toho s pocitem, že už přece vím, jak se to má hrát, že to prostě je prostředí, kam patřím. Tenhle mindset mi dost pomáhá. Nedá se říct, že bych měla Kácov až tak nachozený, přestože se jedná v současnosti o můj domovský klub.

Bydlím v centru Prahy, což znamená v lepším případě hodinu, v horším dvě, než se na hřiště dostanu. Takže tady bych asi nějakou velkou výhodu nehledala. Měla jsem sekvenci tří vyloženě nepovedených jamek, nejdříve tři putty z velké vzdálenosti, na další z dobré pozice hook a ztracený míč, nakonec na záludné šestce netrefený green a nepovedená záchrana.

Amundi Czech Ladies Challenge 14.6.2024 - 1. ROUND

Rychlá ztráta čtyř ran hodně bolí, ale mám radost z toho, jak jsme si s tím stresem dokázali já a můj caddie poradit. Měla jsem před kolem i rozhovor s mým mentálním koučem, takže jsem to rozdýchala, dokázala se po chybách zpátky chytit a zvrátit průběh kola. To jak jsem zabojovala od deváté jamky je pro mě velkým povzbuzením. Hřiště bylo v super stavu, dařilo se mi přihrávat do dobrých pozic, takže jsem neměla extrémně dlouhé, složité putty a hodně jsem toho dokázala proměnit. V úplném závěru mě trochu doběhl adrenalin, takže tam už jsem spíš po nepřesnostech zachraňovala, než abych útočila na skóre, ale celkově velká spokojenost.

“Amálie Tauer vloni se skóre plus dvanáct neprošla cutem, byla to nicméně cenná zkušenost. „Po minulém roce jsem věděla, jak těžký a záludný Kácov dokáže být. Šla jsem letos do turnaje s tím, že musím být trpělivá a hrát strategický golf, abych se dostala k šancím. To se mi dnes podařilo..“ Hráčka, která v září oslaví osmnáctiny, studuje na Gymnáziu Jana Palacha v Praze a plánuje studovat některou z univerzit ve Spojených státech.

Její skóre na ni „pracovalo“ i ve zbytku úvodního dne. Teprve v podvečerních hodinách ji o ránu překonala Novozélanďanka Hanee Song. Ale druhá dělená příčka s dvěma zahraničními účastnicemi je nepochybně vynikajícím vykročením do třídenního turnaje. Z domácích hráček nevyšel start Patricii Mackové, pro kterou se jedná o teprve druhý turnaj po profesionalizaci. V průběhu kola zaznamenala jen jediné birdie a hodně chybovala. Na nedostatek odehraných turnajů v maturitním roce doplatila i loňská hráčka roku Denisa Vodičková.

Pozitivní nicméně je, že kromě Amálie Tauer je v první dvacítce dalších šest českých českých účastnic, většinou amatérek, z nichž Barbora Bujáková se skóre na úrovni paru je dělená sedmá. Tereza Koželuhová, nejlépe umístěná z českých profesionálek ocenila skvěle připravené hřiště, ale zmínila i řadu velmi náročných pin pozic.

Podařilo se jí nicméně po nepovedeném startu, kdy na druhé a třetí jamce ztratila celkem tři rány, zlepšenou hrou dokončit kolo jen jeden úder nad par, což znamená dělenou třináctou příčku. Řada dalších našich hráček má stále dobré pozice pro cut, který proběhne po zítřejším druhém kole.

Amundi Czech Ladies Challenge 14.6.2024 - 1. ROUND

Zdroj foto: Amundi Czech Ladies Challenge