LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

Fujifilm má nový instantní fotoaparát INSTAX MINI 12

Společnost FUJIFILM uvedla na český trh nový instantní fotoaparát INSTAX MINI 12, který je přímým nástupcem dosavadního bestselleru MINI 11. Nový kapesní foťáček MINI 12 dokáže na místě za 90 sekund vytisknout právě pořízenou fotografii. Novinka z řady fotoaparátů INSTAX určených pro okamžitý a snadný tisk fotografií zaujme i oblým designem inspirovaným mýdlovými bublinami, který má přinášet radost a zábavu. INSTAX MINI 12 se v Česku začne prodávat 16. března za 2 199 Kč s DPH a bude dostupný v pěti barevných provedeních – růžové, zelené, bílé, modré a fialové.

INSTAX MINI 12 přináší stejné funkce jako jeho předchůdce MINI 11, a to včetně režimu focení zblízka/selfie a automatického nastavení expozice. Navíc přidává novou funkci korekce paralaxy. Díky ní se hledáček fotoaparátu při použití režimu focení zblízka/selfie propojí s objektivem, takže uprostřed záběru je přesně to, co vidíte v hledáčku.

MINI 12 má také automatické ovládání blesku, které pomáhá předcházet vybledlým snímkům. Tato funkce sama rozpozná, zda je potřeba expozici přisvětlit bleskem a přispívá k co nejkvalitnějším instantním snímkům při jakémkoli osvětlení. Nemusíte si proto lámat hlavu s nastavením ani pamatovat na zapnutí blesku.

Velkou devízou MINI 12 je extrémně jednoduché ovládání. Zapíná se otočením objektivu, dalším pootočením vstoupíte do režimu focení zblízka, resp. selfie. V tomto režimu je schopen fotoaparát zaostřit na kratší vzdálenosti od 30 do 50 cm. Na přední straně vedle objektivu je navíc umístěno zrcátko, pomocí nějž lze kontrolovat, jak bude selfie vypadat. Dalším otočením objektivu se zařízení vypíná.

Řada INSTAX MINI je díky svému hravému designu, snadnému používání a atraktivní ceně již dlouho nejoblíbenějším modelem INSTAX. Ocení ji noví i stávající fanoušci instantních snímků.

Pět různých barevných provedení

MINI 12 se bude prodávat v barevných variantách Blossom Pink, Mint Green, Clay White, Lilac Purple a Pastel Blue. Start prodeje je naplánován na 16. března 2023 a doporučená cena novinky je 2 199 Kč.

Další informace najdete na webu https://instax.cz/instax-fotacky/mini-12/

Technické parametry MINI 12:

Podporovaný filmFUJIFILM instax mini instant film (v prodeji samostatně)
Objektivy2 komponenty, dva členy
HledáčekZvětšení x0,37
Zaostřitelná vzdálenostOd 0,3 m, pro selfie režim doporučena vzdálenost 0,3 až 0,5 m
ZávěrkaElektronická s časem závěrky od 1/2 do 1/250 sekundy Pomalá synchronizace pro horší světelné podmínky
ExpoziceAutomatická, citlivost ISO 800
Vysunutí filmuautomatické
Doba vyvolání filmuCca 90 sekund – závisí na okolní teplotě
BleskAutomatický Doba nabití 6,5 s Efektivní dosah 0,3 až 2,7 m
ZdrojDvě AA baterie (LR6) Výdrž cca 100 snímků
Automatické vypínáníPo 5 minutách nečinnosti
DalšíPočitadlo snímků a okénko pro potvrzení vložení filmu
Rozměry a hmotnost107,6 x 121,2 x 67,3, 293 g bez baterií a vloženého filmu
Obsah baleníDvě AA baterie, popruh na ruku, sada vyměnitelných tlačítek spouště

Zdroj foto: INSTAX