LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

Londýn hledá architekta pro nové linky metra

Londýn, srdce inovací a urbanismu, vyhlášuje konkurz na pozici architekta pro rozvoj nových linek metra. „Příští stanice Londýn“ je nejnovějším přírůstkem do rodiny zakreslovacích her, které se stávají stále populárnějšími. Za tímto fascinujícím projektem stojí zkušený designer Matthew Dunstan, známý svými úspěchy jako Monumental a Moje knihovnička.

Londýn hledá architekta pro nové linky metra

Hra, kterou uvádí společnost Mindok na český trh, vás zavádí do doby, kdy povrchová doprava ve městě není dostatečná, tramvaje nemají místo a létající automobily jsou stále v nedohlednu. Řešení? Podkopat celé město, vytvořit podzemní dopravní síť a nechat tam jezdit soupravy metra.

Hráči mají za úkol vybudovat čtyři linky metra, zelenou, modrou, fialovou a růžovou, spojující různé čtvrti Londýna. Každý hráč ovládá svou mapu Londýna na papíře a v každém kole se otočí karta se symbolem, který hráči spojí s výchozí stanicí své barvy. Zde začíná jejich architektonická vize, kdy provádějí přímé úsečky, vytvářejí trasy a snaží se co nejlépe propojit londýnské čtvrti a turistické atrakce.

Hra je dynamická a napínavá, zároveň všechny tahy probíhající současně, což udržuje tempo a zajímavost partie. Otočení páté růžové karty ukončuje kolo, přičemž hráči získávají body za své propojené trasy, návštěvy čtvrtí a turistických atrakcí. Konec kola je vždy nečekaný, což přidává do hry nádech strategické nejistoty.

Unikátním prvkem jsou pastelky, které každý hráč používá k zakreslování tras. I když jsou listy hráčů identické, každý kreslí v každém kole něco odlišného, což přináší zajímavý prvek variability. „Příští stanice Londýn“ není pouze zábavnou deskovou hrou, ale také nabízí možnost rozšíření o moduly, které přidávají nové prvky a komplexnost. Karty společných úkolů či speciální schopnosti pastelek obohacují hratelnost a strategické možnosti.

Londýn hledá architekta pro nové linky metra

Tato hra není jen skvělým rodinným zážitkem, ale také ideálním společníkem pro cestování. S jednoduchými pravidly, rychlým tempem a minimálními požadavky na prostor se stává oblíbenou volbou pro hraní na cestách. „Příští stanice Londýn“ přináší nejen radost, ale i napětí, čímž se stává výjimečným přírůstkem do světa deskových her. Jestliže jste fanoušky deskových her, neměla by chybět ve vaší sbírce, a to jak pro svou jednoduchost, tak pro rychlost, hloubku a zábavu, kterou přináší.

Doporučená cena je 499 Kč.

Zdroj foto: Mindok