LUXURYMAGAZINE.cz

Portál výhradně o luxusu…

PODCAST: Na co se zaměřit pro posílení imunity dětí?

Imunita malých dětí: Víte, co ovlivňuje jejich imunitní systém ? Pojďme se na to společně podívat.

Dnes se společně budeme věnovat tématu, které určitě v těchto dnech zajímá mnoho rodičů. A to je imunita jejich dětí.

Co ovlivňuje imunitní systém dětí, co je dobré pravidelně dělat pro podporu imunity a další zajímavosti o mléčné výživě, zjistíte při poslechu dnešního podcastu.

Do podcastu jsme si pozvali hosta, který nám pomůže tyto otázky zodpovědět. Je jím paní Lucia Berešová, specialistka Nutriklubu. Lucia je dětská sestra a laktační poradkyně, s 19letou praxí ve zdravotnictví. Pracovala v nemocnici na ARO, na dětské ambulanci, také na dětské alergologické a gastroenterologické ambulanci. Už 13 let pracuje jako odborný poradce infolinky Nutriklubu, která je určena pro budoucí maminky, stávající maminky, ale i pro všechny rodiče – tedy i tatínky, kteří potřebují poradit.

Společnost Danone se dlouhodobě věnuje vzdělávání a osvětě o správné výživě kojenců a batolat. Rodičům tak dává k dispozici odborně podložené a praktické rady a tipy související s výživou jejich malých dětí, počínaje kojením, prvními příkrmy až po stravování batolat.

Poslechněte si rozhovor s paní Lucií Berešovou.

PODCAST: Na co se zaměřit pro posílení imunity dětí?

Rozhovor s paní Lucií Berešovou, specialistkou Nutriklubu.

PODCAST: Na co se zaměřit pro posílení imunity dětí?

Co zajímavého víme o Nutrilon Advanced 3 a 4?

Nutrilon Advanced 3 a 4 jsou batolecí mléka od společnosti Nutricia/Danone. Jsou určena pro děti od ukončeného 12. měsíce věku. Jsou jedinečná díky následujícím aspektům:

Obsahují unikátní směs oligosacharidů GOS/FOS. Tyto oligosacharidy jsou inspirovány funkcí oligosacharidů, které se přirozeně vyskytují v mateřském mléce.

Obsahují HMO 3´GL. HMO (human milk oligosacharides) jsou další složky mateřského mléka, složité cukry, které se chovají jako prebiotika.

Obsahují vitamíny C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému.

Obsahují vápník, který je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí.

Obsahují nenasycené mastné kyseliny Omega-3, které jsou pro lidské tělo nezbytné a neumí si je samo vytvořit.

Šetříme přírodu a proto jsou batolecí mléka bez palmového oleje. Palmový olej je rostlinný olej získávaný z plodů olejové palmy.

Následná a batolecí mléka Nutrilon Advanced jsou vyráběna z vysoce kvalitního mléka od kraviček z kontrolovaných chovů, které zaručují tu nejvyšší kvalitu mléka.

PODCAST: Na co se zaměřit pro posílení imunity dětí?

Jaké důvody mluví pro zavedení batolecích mlék do výživy batolat?

  • Nutriční vyváženost. Batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced jsme navrhli tak, aby splňovalo nutriční potřeby malých dětí ve věku 1–2 let. Obsahuje optimální množství bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálů, které mimo jiného podporují imunitní systém* a vývoj vašeho dítěte.
  • Posílení imunitního systému. Batolecí mléko obsahuje vitamíny A, C a D, které přispívají ke správné funkci imunitního systému*. Už 1 malý hrneček (166 ml) zajistí děťátku téměř celou denní dávky vitamínu D.
  • Podpora vývoje mozku. Batolecí mléko obsahuje omega 3 mastné kyseliny. Najdete v něm omega 3 mastnou kyselinu alfa-linolenovou, která podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy. Železo zase přispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí u dětí.
  • Praktická příprava a podání. Příprava mléka je tak jednoduchá, že ho bez problémů zvládnete jednou rukou, když v druhé držíte svoje dítko. V případě Nutrilonu se dává jedna (zarovnaná) odměrka mléka na 30 ml vody. Převařte kojeneckou vodu a ochlaďte ji na doporučenou teplotu dle návodu. Vlijte odměřené množství vody do sterilní lahvičky nebo hrnečku.

Nutrilon Advanced 3 a 4 jsou tedy kvalitní batolecí mléka, která mohou dětem v tomto věku poskytnout důležité živiny a doplnit jejich vyvážený a pestrý jídelníček.

Důležité upozornění: 1 hrneček = 166 ml Nutrilon 3-4 Advanced nebo Profutura DUOBIOTIKTM. Denní dávka podle hodnot referenčního příjmu podle vyhlášky č. 54/2004 Sb.

Kojení je nejlepším způsobem výživy dětí. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.

*Vitamíny C a D přispívají k normální funkci imunitního systému.** Železo přispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí u dětí. Vápník je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí. Jód přispívá k normálnímu růstu dětí.

Zdroj foto: NUTRILON